×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Aşı önceliği , gıda üretiminde güvencedir

Erdoğan , ESO Gıda Meslek Komitesinin aşı önceliğine yönelik karar aldığını belirtti.

Gıda 21/04/2021 11:00 21/04/2021 11:05 52

A- A+

Eskişehir'de gıda sektörü üreticileri öncelikli aşı sırası talebinde bulunuyor. Sektör temsilcileri yaptıkları değerlendirmede aşı önceliğinin gıdaya ulaşmada ve üretiminin de güvencesi olduğunun altını çizmekte.

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Gıda Sektörü Meslek Komitesi Üyesi Güven Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Eskişehir’deki gıda üreticilerinin yanı sıra ESO Meslek Komitesi’nin de aşı önceliğine yönelik karar aldığını belirtti.
Pandeminin başladığı günden bugüne gıda üretiminin durmadığını vurgulayan Erdoğan, “Sağlıklı yaşayabilmenin temelinde yeterli ve sağlıklı gıda yatıyor. Ancak bunları üretenlerin sağlıklı olması ve sağlığının korunması gıda üretiminin de temel unsuru olduğunu ortadadır” dedi.
En temel ihtiyaç olan gıdanın ham madde tedarikinden üretimine, lojistiğinden perakendesine kadar çalışanların Koronavirüse karşı acilen koruma altına alınması gerektiğinin altını çizen Güven Erdoğan, “Pandemi dönemi özellikle gıda arzının kesintisiz karşılanmasının önemini ortaya koymuştur. Bu dönemde temel gıda maddeleri başta olmak üzere kesintisiz üretim ve tedarikinin hayati olduğu sürekli dile getirilmektedir. Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı uygulamalarında gıda üretiminde yer alanlar 2. aşamada A8 grubu arasında sayılmıştır. Sürecin kesintiye uğramaması ve artarak sürdürülmesi için aşılanma biran önce başlamalıdır” diye konuştu.  


YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın