×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Bozan'da 30 kişiye istihdam sağlanacak

Tarım ve Orman Bölge Müdürü Gümüş Alpu-Bozan'da üretime geçen Et Entegre Tesisini gezdi

Hayvancılık 17/05/2021 20:17 17/05/2021 20:18 574

A- A+

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş Alpu İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı hibe desteklerinden faydalanarak yapımı tamamlanan Gıda İşletmesini ziyaret ederek onay belgelerini teslim etti.

Alpu İlçesi Bozan Mahallesi'nde Tarım ve Orman Bakanlığının KKYDP 11.Etap hibe desteklerinden faydalanarak yapımını tamamlayarak üretime geçen Et Entegre Tesisi et ürünlerinin, işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması alanlarında faaliyet gösterecek. 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından işletmeye hazırlanan proje ile  999.571,11 TL hibe desteği sağlandı. Konuyla ilgili işletme yetkilisi yaptığı açıklamada et işleme kapasitesinin yıllık 576 ton olduğu , işletmede şu anda 5 kişinin istihdam edildiği tam kapasite ile üretime geçildiğinde yaklaşık 30 kişiye istihdam sağlanması hedeflendiği belirtti.. Tesise yapılan ziyarette yetkililerin bilgilendirmeleri ve gerekli incelemelerden sonra Onay Belgeleri İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş tarafından teslim edildi.

İl Müdürü Gümüş; Eskişehir'e bu tür modern tesislerin kurulmasında özellikle Bakanlığın da destekleriyle faaliyete başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek daha önceki ilçe ziyaretlerinde de belirttiği gibi Eskişehir'e yapılan tarımsal yatırımların geleceğe yapılan yatırımlar olduğunu vurguladı.

Gümüş daha sonra Alpu İlçesindeki çiftçilerle biraraya gelerek tarımsal kuraklık ve sulamayla ilgili sıkıntıları hakkında bilgi aldı. Çiftçilerle birlikte saha kontrollerinde bulunarak Alpu ziyaretlerini tamamlayan Gümüş,  İl Müdürlüğüne dönüşünde DSİ yetkilileri ve Merkez Sulama Birliği ile görüşerek çiftçilerin tarımsal sulama konusundaki sıkıntılarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın