×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Çiftçi Kongresi düzenlendi

Kongrede Çiftçiler sorunlarını Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'na dile getirdi.

Güncel 11/06/2021 08:47 11/06/2021 08:53 136

A- A+

Saadet Partisi tarafından çiftçinin yaşadığı sorunları masaya yatırarak çözüm yolları bulmak için Türkiye genelinde çiftçilerin ve tarım sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile 'Çiftçi Kongresi' düzenlendi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen  kongreye 81 ilden çiftçiler ve üreticiler katılarak , yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları anlattı. Gübre, tohum, ilaç, mazot ve destekleme gibi farklı konular üzerinde sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Eskişehir Tarım olarak katıldığımız online toplantıda açılış konuşmasını Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptı. Karamollaoğlu Milli Gelir'den çiftçiye verilmesi gereken payın yarısının bile verilmediğini , yaşanan kuraklık ile ilgili önlemlerin alınmadığını , çiftçinin bankası Ziraat Bankası'nın çiftçiye gereken desteği vermediğini belirterek yaşananları dinlemek üzere sözü çiftçilere bıraktı.

Toplantıda ilk sözü alan TZOB Başkan Danışmanı Dr Talat Şentürk çiftçinin ve üreticinin yaşadığı ve çözüm beklediği sorunları dile getirdi , Gazeteci Meliha Okur tarıma bütüncül yaklaşılması gerektiğini , iklim değişikliğinin tarıma etkilerini ve akıllı tarım uygulamalarını dile getirdi. Gazeteci Sadettin İnan yaşanan kuraklığın yönetilemediğini , tarım ve hayvancılık sektöründe maliyetin altında üretimlerin yapıldığını gübre ve mazot fiyatlarında ki artışları dile getirdi. Türkiye'nin 81 ilinden yayına bağlanan çiftçiler bizzat yaşadıkları sorunları dile getirirken Genel Başkan Karamollaoğlu tüm iletilenleri not aldı.

Çiftçi Kongresinin ardından konuşulanlar ve ortaya koyulan çözüm önerileri bir kongre bildirisi olarak kamuoyuyla paylaşılacak.

 

 

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın