×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Çocuklar sütle buluştu

1 Haziran Dünya Süt Gününde öğrencilere süt dağıtıldı

Gıda 03/06/2021 10:59 03/06/2021 11:00 100

A- A+

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş , Gıda ve Yem Şube Müdürü Tacettin Işık, Eskişehir Özel Anaokulları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Uzunçam ile birlikte ,1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla Eskişehir’de bulunan beş okul öncesi eğitim kurumunda 220 öğrenciye süt dağıtımı etkinliği gerçekleştirdi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş Dünya Süt Gününün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı açıklamada: “Süt ve süt ürünlerinin yeterli miktarlarda tüketimi özellikle büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu okul çağı çocukları başta olmak üzere her yaş grubu için büyük önem taşımaktadır. Uzmanlar, kalsiyum açısından oldukça zengin ve vücutta kullanılabilirliği en yüksek gıda maddesi olan sütün, düzenli olarak günde iki bardak veya eşdeğeri kadar süt ürünü tüketilmesini önermekteler. Çocuklarda daha iyi büyümeyi, zihinsel performans ve motor fonksiyon gelişimini de olumlu yönde destekleyen süt ve ürünlerinin tüketimini teşvik etmeliyiz. Bu sebeple Dünya Süt Gününde onları okulda ziyaret ederek, onlarla mesaiye başlamak bana ayrı bir enerji verdi. Çok mutlu oldum .” dedi.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Işık sütün önemi ve değeriyle ilgili çocuklara kısa bir sunum yaptıktan sonra İl Müdürü Gümüş çocuklarla tek tek ilgilenerek onlarla oyunlar oynadı. Program öğrencilere İl Müdürlüğü tarafından “Sağlık İçin Süt İçin” sloganıyla hazırlamış sütlerin dağıtımının yapılmasıyla sona erdi.

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın