×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Damızlık Koç Deposu Hazır

İlk etapta 400 baş koç dağıtımı yapılacak

Hayvancılık 17/07/2021 09:14 17/07/2021 09:15 56

A- A+

Eskişehir Tarım ve Orman ​İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine ait Sivrihisar İlçesi Gülçayır Mahallesindeki Damızlık Koç Deposunu ziyaret ederek Birlik Başkanı ve aynı zamanda Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olan Zekeriya Ar' dan işletmeyle ilgili bilgiler aldı.

Damızlık Koç Deposu işletmesindeki damızlık koçlar Eskişehir'de ki yetiştiricilerle beraber toplam 6 İldeki yetiştiricilere sürü ıslahı amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığının % 50 hibe desteği dâhilinde dağıtılacak. Bu kapsamda yetiştiriciler koç başına 1500 TL'ye kadar hibe desteğinden faydalanabilecek. Sürü ıslahı amaçlı yetiştirilen Anadolu Merinosu dağıtımı 2022 yılı sonuna kadar 1500 koç olarak planlanmış olup ilk etapta 400 baş koç dağıtımı yapılacak. Dağıtım, puanlama esasına dayalı olarak en yüksek puan alan yetiştiricilerden başlayarak 2022 sonuna kadar devam edecek.

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın