×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Kurban Satış ve Kesim Yerlerine İnceleme

İl Müdürü Gümüş yerinde inceledi

Hayvancılık 15/07/2021 00:11 15/07/2021 00:13 93

A- A+

​Kurban Bayramı dolayısıyla Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Zekeriya Ar ve Odunpazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aycan Bora Kılınç ile birlikte kurban satış ve kesim yerlerini denetledi.

İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş burada yaptığı açıklamada; " Sayın Bakanımız Dr.Bekir Pakdemirli'nin de ifade ettiği gibi vatandaşlarımız endişe etmesin, geçen sene kesilen hayvan sayısından yüzde elli daha fazla kurbanlık hayvanımız hazır." dedi.

Ardından İl Müdürü Gümüş Resmi Gazetede yayımlanan "2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ" kapsamında vatandaşlarımızın sağlıklı biçimde kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli çalışmaların yapıldığını ve tedbirler alındığını belirtti. Kurbanlık hayvan alacak vatandaşlarımızın, Tarım ve Orman Bakanlığı'na ait  ''küpe sorgulama'' isimli uygulamayı cep telefonuna yükledikten sonra kulak küpe numarası girerek tür, ırk, cinsiyet, yapılan aşılar ile yaş bilgilerini sorgulayarak sağlıklı ve kayıtlı kurbanlık hayvanları güvenle alabileceklerini söyledi. İl merkezi ve İlçelerimizde kurbanlık hayvan satış yeri ile kurban kesim yerlerinde yeterli sayıda resmi veteriner hekimlerin görevlendirildiğini ve mesai mefhumu gözetmeden kontrollerin devam edeceğini vurgulayan Gümüş, şimdiden tüm vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir kurban bayramı geçirmeleri temennileriyle ziyaretlerini tamamladı.

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın