×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Kuş gözlem çalışması yapıldı

Balıkdamı Sulak Alanı ve Kavuncu göletinde kuş gözlem çalışması gerçekleştirildi

Çevre 21/04/2021 00:40 21/04/2021 00:41 78

A- A+

Balıkdamı Sulak Alanı ve Kavuncu Göletinde , Doğa Araştırmaları Derneği ile Eskişehir DKMP kuş gözlem çalışması gerçekleştirdi.

Dernek üyeleri , Eskişehir DKMP Alpu Şefi Zeki Işın ve ekibiyle birlikte alanda doğa yürüyüşü yaparak nesli tehlike altındaki kuş türleri başta olmak üzere alanda kuş gözlem çalışması gerçekleştirildi.

Sivrihisar’ın 40 km kadar güneyinde bulunan Balıkdamı Kuş Cenneti Türkiye’nin en büyük sulak alanlarının başında gelmektedir. Balıkdamı Kuş Cenneti, Asya’da yaşayan yabanıl su kuşları için batıdaki son durak özelliği de taşıyor. Türkiye’nin sayılı sulak alanlarından olan bu bölge, kuzey ve güney ülkeleri arasında mevsimlik göç eden kuşlar için de en önemli konaklama noktalarından biridir. Bir sulak alanda göçmen kuşlar konaklıyorsa o alanda yeterli sayıda balık olduğunun göstergesidir. Balık bolluğundan dolayı bu bölgeye de halk tarafından balıkların üreme ve yaşam alanı anlamında “Balıkdamı” ismi verilmiştir. 
 

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın