×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Semt Pazarları Cumartesi günleri açık olacak

Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyeleri açıklama yaptı

Gıda 06/05/2021 21:26 06/05/2021 21:28 66

A- A+

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri açık olacağını duyurdu. Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nden yapılan açıklamalarda, semt pazarlarının 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 arasında açık olacağı belirtildi. İçişleri Bakanlığı’nın Pazar Yerleri konulu genelgesi kapsamında açık olacak pazar yerlerinde temizlik, giyim, züccaciye ve oyuncak gibi ürünler satılamayacak.

Odunpazarı Belediyesi de genelge doğrultusunda semt pazarlarının kurulacağını günlerde düzenlemeye gidildiğini açıkladı. 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri Odunpazarı Bölgesi’nde 14 mevcut Pazar yerinin açık olacağını duyuran Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Yıldıztepe, Gündoğdu, Ömür, Emek, Yenidoğan, Vişnelik, Ihlamurkent, Odunpazarı, Erenköy, Kırmızıtoprak, Gökmeydan, 75. yıl, Yenikent ve Çankaya Semt Pazarlarının 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacağını belirtti.

Kurulan pazarlarda, pazar yerlerinin düzenli hale gelmesi ve vatandaşların sağlıklı şekilde alışveriş yapabilmesi için yaptıkları denetimlere devam edeceklerini kaydeden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, pazar yerlerinin içerisinde yoğunluk oluşmaması için de gerekli tedbirlerin alınacağının altını çizdi. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Pazar yerleri içerisindeki yoğunluk azaltılana kadar yeni müşteri girişine geçici olarak izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri,  ürün arzında yaşanan artış ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçilerin mağdur olmaması için pazar yerlerinin cumartesi günleri açık olacağı belirtildi. Bu kapsamda Bahçelievler, Şirintepe, Ertuğrulgazi, Tunalı, Uluönder, Yeşiltepe, Sütlüce semt pazarları ve Çamlıca Kapalı Pazar Yeri, 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapmak üzere açık olacak. Vatandaşlar, ihtiyaçların temini amacıyla ikametlere en yakın pazar yerlerine gidilebilecek. Tezgahlar arasında 3 metre mesafe olacak ve müşteriler pazar yerine kontrollü şekilde alınacak, yoğunluk yaşanmasına izin verilmeyecek. Genelgeye göre tüketiciler ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelere temas etmeyecek ve pazarcı esnafı ürünü poşetleyerek satış yapacak. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de belirlenen kurallara uyulması için Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin pazar yeri denetleme ve kontrol çalışmaları gerçekleştireceğini belirtti.

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın