×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tarım Hayvancılık Gıda Teknoloji Çevre Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler İftar ve sahur vakitleri Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Uzman Eller'e 100 Bin TL Hibe

Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi kararı Resmi Gazete'de yayınlandı

Tarım 02/06/2021 19:27 02/06/2021 19:28 181

A- A+

Resmi Gazete'nin bugün yayınlanan sayısında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine yönelik karar yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi kararıyla , üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olanlara destek verilecek.

Projeyle desteklenecek proje konuları ; a) Hayvansal üretime yönelik projeler. , b) Bitkisel üretime yönelik projeler. , c) Su ürünleri üretimine yönelik projeler. ç) Yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projeler ile belirtilen ürünlerin işlenmesi , depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler desteklenecek.

Uygulanacak projelere 100 bin TL'ye kadar hibe ödemesi yapılacak.Hibe ödemesi yapılabilmesi için hibe sözleşmesi imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması şartı bulunuyor.

Üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olmayan kişiler, bu karar kapsamındaki desteklemeden yararlanamayacak. Hibe desteklemesinden sadece bir kez yararlanabilecek. Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanan kişiler, bu karar ile düzenlenen desteklemeden yararlanamayacak.

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın